שינוי נפלא שארע במשפחתי

לדר' פורר  שלום:

1.אהרון בננו  לא אכל עד גיל 8 חודשים. מכל אוכל שנכנס לפה הוא נחנק והוציא. לאחר ניתוק, הוא התחיל לאכול כרגיל , בשמחה ובתאבון.

2.אלישבע,ביתנו השנייה, הגיעה לטיפול בגיל שנתיים לאחר ינקות קשה. היא סבלה בתור תינוקת מכאבי בטן, בכתה ללא הפסקה. אפשר לומר שלא כ"כ אהבו אותה. חשבנו שיש לה ריפלוקס, אך הרופאים אמרו שהפליטות הענקיות שלה הם רגילות ואין לה שום בעיה.(כמעט לא הוצאנו אותה מהבית מחוסר נעימות של שלוליות לבנות שהייתה משאירה בכל מקום).

כבר בתור תינוקת הייתה תמיד מנוזלת עד שהתבדחו במשפחה שצריך לקשור לה גליל של ניר טואלט לצוואר כדי שהטישו יהיה נגיש לניגוב אפה.

בהמשך כשהיא גדלה, היא כמעט ולא דיברה ומה שכן –בצורה מעניינת ומשונה, חסרו לה חלקים במילים.

בבדיקת שמיעה אובחנה כסובלת מליקוי שמיעה בינוני עקב נוזלים באוזניים.

ואז באה הישועה הגדולה– היא עברה ניתוק לשון, ותוך שעה היא התחילה לדבר ללא הפסקה כאילו עד אז הייתה אסורה בדיבור ופתאום התירו לה, זאת ועוד, שמילדה בכיינית וסנובית היא הפכה לילדה העליזה ביותר במשפחה.

כמו"כ ליקוי השמיעה הפך למזערי (בבדיקה חוזרת). לא יאומן- חסכנו ניתוח כפתורים!! (לאחר ניתוק חוזר ירדו עוד הנוזלים) , חסכנו אי נעימות בניגוב האף. פעם שמענו אותה אומרת בשמחה: "אלישבע כבר לא צריכה טישו" איזו הרגשה טובה נתת לביתנו, מלבד ההבדל המהותי שהפכה מילדה סנובית לילדה טובה, חייכנית שמחה ועליזה. איזו מתנה לשנות דימוי ומהות של ילד ע"י ניתוק שנעשה באהבה.

3. שמואל, הבן הרביעי, נולד לאחר הכרותינו עם הנושא. הגענו לניתוק מיד בשחרור מבית החולים- לציון שהטיפול עבר ללא כאב מיוחד. והנה מתנה גדולה קיבלנו- הוא התינוק הראשון שלי שגדל לפי הספר: אוכל, משחק וישן. מוכן להיות על הרצפה ולא רוצה רק על הידיים, היה לו סדר יום, ישן היטב(כמה זה עוזר לאמא!) וכן, לא כאבה לו הבטן! כ"כ הרבה ייסורים נחסכו ממנו, וכ"כ הרבה מנוחה להורים, ובעקבות כך, יותר יחס לשאר הילדים.

בגיל 7 חודשים התקשה שמואל באכילת מוצקים וע"כ חזרנו לניתוק נוסף, אחרי הטיפול הצליח לאכול כרגיל.

4. אני סבלתי מקשיים בעיכול ומהפרעות בשינה, וכשהבנתי שגם אצלי הלשון קשורה הגעתי לניתוק  בלייזר במרפאה (יש לציין שזה עבר די בקלות, היו יומיים של כאב בגרון כמו שחשים בדלקת גרון וזה הכל), והשינוי הורגש מידית, תוך שבוע התחלתי לחלום יותר חלומות (שינה עמוקה יותר), לקום אנרגטית, הרגשה פחות כבדה, ובנוסף, העיכול השתפר בצורה משמעותית.

מודה מקרב לב, אסתר.    למתלבטים: 0504124805

הערת ד"ר פורר: כעבור מס' שנים אסתר חזרה למרפאה עם תינוק חדש שזה עתה נולד, כאשר זה היריונה הראשון אחרי ניתוק הלשון, ומספרת שמאז ניתוק הלשון שלה היא ישנה טוב, ההתפנות הסתדרה לגמרי, היא אנרגטית ורזה יותר! "אני רגועה ופנויה לילדים יחסית למה שהייתי לפני הניתוח" היא מספרת. כאשר שאלנו איך היה ההיריון, אסתר מתארת הריון קל יותר ואנרגטי והרגשה כללית הרבה יותר טובה מאשר בהריונות הקודמים.