אודות

 ד"ר רועי פורר ז״ל

זה כ 25 שנים-כחלק מתחום עניינו בניתוח בחלל הפה –מתעניין וחוקר ד"ר רועי פורר  ז״ל את מבנה ותפקוד הלשון ובטכניקות הקיימות לתקנו ולשפרו , אולם רק מזה כ-13 שנים, בעקבות קשיי יניקה של ביתו שנולדה עם לשון קשורה, נתוודע להיקף התופעה של הלשון התת-תפקודית בתינוקות , ולאחר מכן אצל בני משפחתם, תוך כדי מידע רב וניסיון שצבר בטיפול בהצלחה רבה בתסמינים שונים אצל התינוקות וקרוביהם.

ד"ר רועי פורר ז״ל-  רופא שיניים D.M.D.  בוגר 'הדסה' ירושלים ומבצע ניתוחים בפה.

עוסק בהשתלות וניתוחי לייזר במרפאתו הפרטית במרכז ירושלים. ניסיונו כולל אבחון מטופלים רבים – תינוקות, ילדים ומבוגרים בכל הגילאים. ועד היום – ביצוע פרוצדורות להתרת לשון בכל גיל, לטיפול במגוון תופעות.

בשנת 2008 היה שותף להקמת האגודה המקצועית הבינלאומית של מומחים מתחומים שונים ברפואה לטיפול בלשון הקשורה -IATP-International Affiliation of Tongue-Tie Professionals . האגודה שבסיסה בארה"ב והוקמה ע"י ד"ר להנקה אליסון הייזלבייקר – נמנים רופאי ילדים, רופאי שיניים, יועצות הנקה ומדריכי התפתחות מכל העולם ומארגון UNICEF , החוקרים את הנושא ומבקשים להביאו לידיעת הציבור הרחב ולהקנותו לקהילה הרפואית העולמית.

ד"ר רועי פורר ז״ל שם לו למטרה, להכיר לעולם את המקום הקריטי של הלשון ברפואה, את השפעותיה המשמעותיות ואת חלקה בתפקוד התקין של המערכות השונות בגוף. ובתוך כך – לחלוק עם הציבור את הידע הרב שנצבר אודות ההשלכות והנזקים הרבים הנובעים מלשון קשורה ולחשוף כל אחד לאפשרויות הטיפול ולשיטות הבטוחות והפשוטות להתרת לשון קשורה, שיש בידן לסייע בפתרונם של כל אלה.

גם לאחר שצבר מומחיות וניסיון רבים בתחום, המשיך ד"ר פורר ז״ל להעמיק במחקרים החושפים עוד ועוד תסמונות, תופעות ובעיות כרוניות ארוכות טווח ושנים, שעד היום לא נקשרו עם התופעה, ופתרונן טמון בטיפול הפשוט בלשון הקשורה .